google-arama-agi-reklamlari.png
 
Google Arama Ağı reklamlarınızın gösterilebileceği, aramayla ilgili bir grup web sitesi ve uygulamalardır. Google Arama Ağı'nda reklam verdiğinizde, reklamınız anahtar kelimelerinizden biri ile alakalı terimler aratıldığında arama sonuçlarının yanında gösterilebilir. 
 
Arama Ağı reklamları nerelerde gösterilebilir?
Anahtar kelimeleriniz bir kullanıcının aramasıyla alakalı olduğunda reklamlarınız Google arama sonuçlarıyla birlikte ve diğer arama sonucu sitelerinde gösterilebilir.

Google arama siteleri:
Reklamlar, Google Arama'da arama sonuçlarının üzerinde veya altında gösterilebilir. Google Play, Google Alışveriş ve Google Haritalar'da (Haritalar uygulaması dahil) arama sonuçlarının yanında, üzerinde veya altında gösterilebilirler.
 
Google Arama Ağı iş ortakları:
Reklamlar, Google Arama Ağı iş ortaklarının web sitelerindeki arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenebilir. Metin reklamların yayınlanabileceği Arama Ağı iş ortaklarının arasında Google'a ait olmayan yüzlerce web sitesine ek olarak Google Video ve diğer Google siteleri bulunmaktadır. Ürün Alışveriş reklamları, satılan ürünleri gösteren ve bu ürünlere bağlantı oluşturan Arama Ağı iş ortağı sitelerinde gösterilebilir. Arama Ağı iş ortağı sitelerindeki reklamlara ilişkin tıklama oranı (TO), google.com.tr'deki Kalite Puanınızı etkilemez.
 
Arama Ağı'ndaki Reklam Türleri
  • Metin reklamlar, Dinamik Arama Ağı Reklamları ve yalnızca telefon araması üreten reklamlar: Arama Ağı'ndaki en yaygın reklam türleri. Bu reklamlar, arama sonuçları sayfasında "Reklam" veya "Reklamlar" etiketiyle gösterilir ve iş ortağı sitelerinde "Google Reklamları" şeklinde etiketlenmiş olabilir. Bu reklamlar, genellikle reklamverenlerin adres veya telefon numarası gibi işletme bilgileri eklemelerine olanak tanıyan reklam uzantıları ile birlikte gösterilir.
  • Alışveriş reklamları: Alışveriş reklamları, satılan ürünleri gösterir ve bu ürünlere bağlantı oluşturur. Bunlar "Sponsorlu” şeklinde etiketlenir.
  • Resim ve video reklamlar: Arama Ağı iş ortaklarının sitelerinde resim ve video reklam gösterilebilir.