İnternet çağımızın en çok müşteri çeken noktasıdır. Her gün milyonlarca kullanıcı çeşitli konularda internette arama yapıp sonuçlar doğrultusunda ihtiyacı olan ürünleri internet üzerinden satın alarak hem zaman kaybından kurtuluyor hemde birden fazla ürünü karşılaştırma şansına sahip oluyor. Google Adwords reklamları bu süreci hızlandıran bir yöntemdir. Bu nedenle en çok terhih edilen reklam kanalıdır. Google Adwords reklamları, firma ve ürünleriniz sadece kendi şehrinizde değil Türkiye'de hatta Dünya'da büyük bir kitleye ulaşmasını sağlar. Çünkü Google her an milyonlarca ziyaretçi alır.

Online satış ve pazarlama ile Google Adwords arasında yakın bir ilişki vardır. Zaten bunlar birbirini takip eden kavramlardır. Bir nevi arz talep ilişkisi çerçevesinde meydana gelmiş kavramlardır. Tanıtım ve alım satım trafiğinin büyük bir kısmı Google ve Google adwords reklam hizmetleri aracılığı ile gerçekleşir.Verdiğiniz Hizmetler veya Ürünlerinizi Türkiye’nin %97’sine Gösterin

Türkiye’deki internet kullanıcılarının %97’si aramalarında Google’ı kullanıyor. Bu kullanıcıların %65’i ise ürün satın almadan önce Google üzerinden satın alacakları ürün hakkında araştırmalar yapıyor. Bu istatistiklere bakıldığında Google üzerinde ön sıralarda ve ilk sayfada var olmanın önemi çok büyük. Addwords'ün uzman kadrosundan alacağınız profesyonel destek ve kaliteli hizmet sayesinde ilk sıralarda yer alabilir, satacağınız ürünü ve verdğiniz hizmetinizi arayan potansiyel müşterilerinize kendinizi duyurabilirsiniz. Reklamları belirlediğiniz hedef kitleler  ve ürününüzle ya da hizmetinizle ilgilenen kişiler göreceği için satış yapma ihtimaliniz yükselecek.

Yeni Müşteriler Bulmanız Çok Daha Kolay

Reklamlarınız sektörünüz, satacağınız ürün ya da hizmetlerinizle alakalı seçtiğiniz anahtar kelimelerde gösterileceği için sadece ilgili ziyaretçilere ödeme yapar ve yeni müşteriler edinme şansınızı arttırırsınız. Reklamlarınız sizin için 24 saat boyunca çalışarak yeni müşteriler kazandırır.

Reklamlarınızı Bütçenize Göre Verin

Google AdWords reklamları için belirlediğiniz bütçe tamamen sizin kontrolünüzdedir. Gün içerisinde bütçenizin ne kadarını harcamak istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Örneğin; Google AdWords reklamları için ayırdığınız 200TL bütçenin sadece 20TL’lik bir kısmını gün içerisinde harcamak isteyebilirsiniz. Reklamlarınız 1 gün boyunca maksimum 10TL harcar. Bir sonraki günde ise bütçeniz kaldığı yerden çalışmaya devam eder. Kontrol sizde olduğundan istediğiniz zaman bütçenizi arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Google Reklamlarınızı Belirlediğiniz Şehir Ya da Ülkelere Gösterin

Google AdWords reklamları için yer hedeflemesi yapabilir. Sadece Ankara'da hizmet veren bir firmaya sahip iseniz bu durumda Google AdWords reklamlarınızı sadece Ankara’daki kullanıcılarıngörebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede farklı şehirlerindeki kullanıcılar reklamlarınızı görmezler. Reklam bütçeniz ile sadece ilgili kişilere reklam yapmış olursunuz ve paranızı hesaplı kullanmış olursunuz.

Sadece Ziyaretçiler için Ödeme Yapın

Anahtar kelimelerinizden herhangi birini yazan her bir kullanıcı için değil, sadece arama sonucunda çıkan reklamınıza tıklayan ve web sitenize yönlenen kullanıcılar için ödeme yaparsınız. Böylece kuruş bazında maliyetlerle kullanıcıların sizden ürün satın alma ya da sizinle irtibata geçmelerini sağlayabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz.